Fillimi / Kryesore / Panteon / Përcillet për në banesën e fundit aktori Bujar Lako

Përcillet për në banesën e fundit aktori Bujar Lako

Përcillet për në banesën e fundit aktori i mirënjohur Bujar Lako. Aktori i cili ka interpretuar dhjetra role të shkëlqyera, u nda nga jeta dje pas një ataku në zemër.
Ceremonia e nderimit ka qënë private, në shtëpinë e tij, pasi dëshira e Lakos ka qënë që për herë të fundit, të dilte nga shtëpia e tij.

Në përcjelljen e aktorit kanë qënë të pranishëm familjarë, miq e kolegë të tij.

Bujar Lako, aktori me talentin dhe zërin e rrallë, mbylli sytë në moshën 68-vjeçare.

Bujar Lako, me 44 vitet e karrierës së tij mbi supe, është njohur me shumë emra të lidhura me rolet më të spikatura në kinematografinë shqiptare.

 

Comments

comments

Rreth M M

Gjej gjithashtu

Amerikanët e Tiranës: Ja 10 gjërat që na pëlqejnë tek shqiptarët (Video)

Amerikanët mund të pëlqejnë mjaft gjëra nga shqiptarët, por kanë preferuar të zgjedhin dhjetë prej …