Fillimi / Aktualitet / Bota shqiptare / Dëbora e parë zbardh Gjirokastrën dhe Librazhdin
15894790-1739283676388511-4567182416708237252-n_1484145361-7414919

Dëbora e parë zbardh Gjirokastrën dhe Librazhdin

Në mesin e temperaturave të ulëta që kanë mbërthyer Shqipërinë, qytetarët po i shfrytëzojnë këto ditë për të shijuar panoramën e rrallë që ka dhuruar dëbora në qytetet e tyre.

Pamje mbresëlënëse vijnë nga Gjirokastra, ku kalaja e qytetit të gurtë është mbuluar nga bardhësia.

Po ashtu, mjaft tërheqëse është shndërruar edhe panorama që ofron Parku kombëtar Shebenik-Jabllanicë në Librazhd. Fshati Shtyllë i Librazhdit ka shënuar edhe temperatura ekstreme që shkuan në -29 gradë celicus.

Librazhd

Gjirokaster

Comments

comments

Rreth Kl Ma

Gjej gjithashtu

Kongresi i 40 shenjtoreve

Skandali/ Manastirit të “40 Shenjtorëve” i del pronari. Hipotekohet monumenti i kulturës i shekullit VI

Një sipërfaqe e madhe toke prej 40 hektarësh ku ndodhet edhe manastiri i 40 Shenjtorëve …