Fillimi / Inovacion / iPhone 8 vjen me mbrojtëse të çeliktë
iphone_1484137582-9400239

iPhone 8 vjen me mbrojtëse të çeliktë

U raportua për një kohë të gjatë që telefoni i ardhshëm i Apple-it, iPhone 8, nuk do të vijë me trup të përbërë tërësisht nga metali, ndërsa tani kanë nisur të qarkullojnë online detajet për korniza të telefonit. Sipas burimeve të “GSMArena” korniza e telefonit do të jetë e përbërë nga çeliku që nuk ndryshket.

Ky material ishte përdorur edhe te trupi i iPhone 4.

Kompanitë që merren me prodhim të materialeve për Apple-in, “Foxconn” dhe “Jabil”, janë duke përdorur këtë material në pajisjet e reja.

Comments

comments

Rreth Kl Ma

Gjej gjithashtu

apple_1487523311-9438000

Ja si ta mbushni iPhone-in sa më shpejt që të jetë e mundur

Nëse iPhone-i juaj nuk fiket papritur, atëherë urime: Bateria juaj ende është në gjendje të …