Fillimi / Aktualitet / Kronikë / Itali/ I vihet eksploziv makinës së një shqiptari
2-125_1483960467-5286969

Itali/ I vihet eksploziv makinës së një shqiptari

Një shpërthim eksplozivi ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në qytetin e Pistoia në Itali, ndërsa policia menjëherë ka mbërritur në vendngjarje. Sipas mediave italiane, shpërthimi ka ndodhur në makinën e parkuar të një shqiptari pranë urës “Europa”. Policia ka përjashtuar pistën se ngjarja ka lidhje me sulm të mundshëm terrorist, ndërsa pritet që pronari i makinës tip ‘Benz’ të merret në pyetje për të zbardhur me tej motivet dhe shkaqet e ngjarjes.

 Eksplozivi artizanal që ka shpërthyer ishte vendosur në pjesën e përparme të makinës së shqiptarit, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur. Si pasojë e ngjarjes nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme materiale. Paraprakisht dyshohet se ngjarja ka lidhje me ndonjë hakmarrje ndaj shqiptarit.

Comments

comments

Rreth Kl Ma

Gjej gjithashtu

14859457291485283627frroku

Telashe të tjera për Mark Frrokun! 15 femra e denoncojnë për prostitucion

Gazetarja Anduena Llabani ka bërë publike fakte të reja në lidhje me çështjen ndaj ish-deputetit …