Fillimi / Jete / Shoqëri / Suedi/ Ja si nis fushata anti duhanit
3bffb4b700000578-4102944-image-a-10_1483985033043

Suedi/ Ja si nis fushata anti duhanit

Farmacia suedeze ka nxjerrë një fushatë provokuese anti-duhanit.

Në qytetin e Stokholmit, në Suedi ku njerëzit mblidhen  rregullisht të gjithë në shesh për të pirë cigare, është ngritur nje tende reklame, duke shfaqur kokën e një të riu i cili “kollitet” sa herë që ndjen tym cigare.

Fushata  anti-duhan e farmacisë suedeze do të bindi njerëzit  për të lënë duhanin në vitin e ri 2017.

Kjo fushatë u tregon shikuesve: “Ne jemi farmacia suedeze Hjärtat. Misioni ynë është që t’ju ndihmojmë të jetoni një jetë më të gjatë dhe të shëndetshme. “Kjo është arsyeja pse unë jam këtu, për t’ju ndihmuar të merrni zakone të reja dhe të shëndetshme këtë vit të ri.”

3bffb4bb00000578-4102944-image-a-11_14839850379013bffb4b700000578-4102944-image-a-10_14839850330433bffb4ab00000578-4102944-image-a-12_14839850876743bffb4a300000578-4102944-image-a-8_14839850254243bffb48f00000578-4102944-image-a-7_14839850227433bffb47800000578-4102944-image-a-6_14839850196793bffb46e00000578-4102944-image-a-5_14839850102633bffb44300000578-4102944-image-a-4_1483985004533

Comments

comments

Rreth Kl Ma

Gjej gjithashtu

54645-650x358

Gjërat që nuk t’i mëson shkolla/ Video

Në shkollë mësoni çdo gjë që duhet të dini për matematikën, historinë, shkencën, por çfarë …