Fillimi / Aktualitet / Vlorë, kërcënojnë rojen,2 persona të maskuar grabisin karburantin

Vlorë, kërcënojnë rojen,2 persona të maskuar grabisin karburantin

Një tjetër karburant është grabitur mëngjesin e sotëm në rrugën e vjetër Vlorë-Novosel.

Dy persona të maskuar dhe të armatosur kanë kërcënuar rojen e karburantit me inicialet A.L. duke i kanë marrë 35.000 lekë të vjetra.

Pas grabitjes ata janë larguar me shpejtësi për të humbur gjurmët, ndërsa policia ka ngritur pika të shumta kontrolli për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Aktualisht policia sekuestruar kamerat e sigurisë dhe po merr në pyetje rojen për të identifikuar autorët e grabitjes.

Por nga hetimet e para rezulton se është i njëjti grup që vepron në Jug të vendit, pasi më parë janë grabitur edhe disa karburante të tjera.

Comments

comments

Rreth Redaksia

Gjej gjithashtu

185 punonjësit e ‘Vettingut’ dhe superpagat e tyre

Nënkryetari i Komisionit të Ligjeve, Eduard Halimi ka paraqitur në komision sot relacionin për strukturat …