Fillimi / Breaking News / I duhen vetëm 15 minuta kohë – kjo është raketa që mund ta vrasë Kim Jong-un! (Video)

I duhen vetëm 15 minuta kohë – kjo është raketa që mund ta vrasë Kim Jong-un! (Video)

Avionët e Koresë së Jugut kryen testimin e një raketë të rrezes së gjatë ajër-tokë, si pjesë e strategjisë “Kill Chain”.

Ministria e Mbrojtjes bëri të ditur se raketat Taurus u testuan me sukses.

Ato janë të afta për të bërë bombardim me precizion në shtetin fqinj komunist për 15 minuta.

Avionët F-15K e qëlluan raketën 400 kilometra përpara se të godiste me saktësi të lartë shënjestrën në brigjet e gadishullit, përcjell mapo.al.

Ekspertët thonë se këto raketa e lejojnë Korenë e Jugut që të godasë çdo shënjestër në Korenë e Veriut brenda 15 minutash.

Në total pritet që rreth 170 raketa Taurus, të importuara nga Gjermania, të bëhen gati për aksion.Koreja e Jugut po përgatitet për luftë me Korenë e Veriut.

Një ditë më parë u zyrtarizua krijimi i njësisë ‘Spartan 3000’ që ka për qëllim eliminimin fizik të liderit komunist, Kim Jong-un.

Tensionet në këtë rajon janë shumë të larta.

Mendohet se të shtunën, vendi komunist do kryejë një tjetër testim të raketave balistike.

Comments

comments

Rreth Kl Ma

Gjej gjithashtu

Drogë në Greqi, arrestohet greku, shpallet në kërkim shqiptari

Një 24-vjeçar grek i arrestuar dhe një shtetas shqiptar i shpallur në kërkim është bilanci …