Fillimi / Ndërkombëtare / Europë / Erdogan: Aleatët e NATO-s janë çmendur

Erdogan: Aleatët e NATO-s janë çmendur

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka hedhur poshtë sot shqetësimin brenda NATO-s me rastin e vendimit të vendit të tij që të blejë sistemin mbrojtës raketor S-400 “tokë-ajër”.

Erdogan tha se marrëveshja është nënshkruar dhe se depozita është paguar.

Comments

comments

Rreth KL AL

Gjej gjithashtu

Refugjatët/ Danimarka nxjerr ushtrinë në kufi me Gjermaninë

Danimarka ka vendosur ushtarë në kufirin me Gjermaninë, me qëllimin të përforcohen në këtë mënyrë …