Fillimi / Kryesore / Negociatat sekrete PD-LSI: Basha i “fal” Kryemadhit një komision

Negociatat sekrete PD-LSI: Basha i “fal” Kryemadhit një komision

Zbardhen negociatat PD-LSI sa i përket ndarjes së Komisioneve.

Vetëm një orë pas votimit të qeverisë ‘Rama 2” Shqiptarja.com mëson se Kreu Demokrat Lulzim Basha i ‘ka hapur krahun’ Kryemadhit për Komisonin e Shëndetësisë.

LSI ka propozuar Petrit Vasilin si kryetar të Komisionit të Shëndetësisë.

Pak kohë më parë PD kishte shpallur kryetar Bardh Spahinë si kryetar të Komisionit të Shëndetësisë.

Comments

comments

Rreth Redaksia

Gjej gjithashtu

“Der Standard” jep alarmin: Serbia dhe Shqipëria po luajnë me kufijtë në Ballkan

Gazeta austriake shkruan se presidenti serb Aleksandar Vuçic dhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama po …