Fillimi / Kryesore / Nis të zbatohet “tepsia për skrap”: Ja dëshmia e mësueses nga Pogradeci

Nis të zbatohet “tepsia për skrap”: Ja dëshmia e mësueses nga Pogradeci

Kryeministri Edi Rama ka publikuar “letrën e javës”, në faqen e tij zyrtare në “Facebook”. Këtë radhë, Rama publikon letrën e një qytetareje, e cila ka gjetur punë falë portalit “Mësues për Shqipërinë”.

Qytetarja Eva Sofi, e cila tashmë vijon punën si mësuese, ka falënderuar kryeministrin, duke shtuar se i është rikthyer besimi dhe shpresa se edhe në Shqipëri gjendet e drejta.

LETRA E JAVËS

Z.Kryeministër përshëndetje!
Jam shumë e lumtur dhe e gëzuar që falë portalit “Mësues për Shqipërinë” unë sot fillova punë si mësuese.
Ju falenderoj thellësisht nga zemra për këtë mundësi të jashtëzakonshme që na jepni. Falenderoj Ministren e Arsimit dhe Sportit, Znj.Lindita Nikolla dhe Drejtorin e Drejtorisë Arsimore Pogradec, Z.Ilir Torra.
Portali u zbatua me transparencë absolute në bazë të renditjes së pikëve të kandidatit. Më rikthyet besimin dhe shpresën se edhe në Shqipëri gjendet e drejta.
Me respekt
Eva Sofi

Comments

comments

Rreth Redaksia

Gjej gjithashtu

“Der Standard” jep alarmin: Serbia dhe Shqipëria po luajnë me kufijtë në Ballkan

Gazeta austriake shkruan se presidenti serb Aleksandar Vuçic dhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama po …