Fillimi / Sport / Pas incidentit Mane i dërgon mesazh portierit të Cityt

Pas incidentit Mane i dërgon mesazh portierit të Cityt

Enderson Moraes pësoi një goditje nga sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane në derbin e Premierligës.

Ai pësoi lëndime në fytyrën e tij, ndërsa Mane u largua me karton të kuq, shkruan indeksonline.

Moraes ka zbuluar se sulmuesi i ka dërguar një mesazh për t’i kërkuar falje në lidhje me incidentin.

“Kam pasur kontakte me të. Ai më dërgoi një mesazh dhe i thashë atij të qëndrojë i qetë, ato gjëra ndodhin në futboll.

“Kjo mund të ndodhë në çdo kohë. I thashë atij ‘mos u shqetëso dhe i uroj atij një sezon të mirë’. ”

Ederson tha se ai donte të luajë edhe pas incidentit, por mjekët e këshilluan të lëshoj fushën.

Comments

comments

Rreth Kl Ma

Gjej gjithashtu

Casillas në Premierligë

Iker Casillas gjatë janarit pritet të transferohet në Premierligë. E ardhmja e portierit spanjoll, Iker …