Fillimi / Inovacion / Pse iPhone 8 Plus do të ketë kamerën më të mirë, detajet që duhet të dini

Pse iPhone 8 Plus do të ketë kamerën më të mirë, detajet që duhet të dini

Apple ka goditur (përsëri) me kamerat në telefonat e saj më të rinj, sipas disa rishikimeve të hershme. iPhone 8 ka një kamera primare 12MP në anën e pasme me një lentë f / 1.8 dhe stabilizim optik të imazhit. Plus shton një më shumë me një hapje f / 2.8. Të dy 8 dhe 8 Plus kanë kamera sele me 7 megapikselë.

TechCrunch: Gama e Lartë Dinamike (HDR) është përmirësuar në mënyrë masive, thotë TechCrunch. Përmirësimet e sesnorit të gjerësisë dhe teleobjektivës në 8 Plus lejojnë “sasinë të madhe të informacionit që duhet të shtyhet përmes tubacionit për të mbështetur video 4K në 60 korniza për sekondë dhe super slo-mo 1080p në 240 FPS”.

The Verge: “Ne vrapuam përrreth për xhirime me një iPhone 8, një Pixel XL, S8 dhe një iPhone 7 në auto, dhe iPhone 8 prodhoi imazhet më konsistente dhe më të pasura të grupit, megjithëse Pixel ishte tues i qartë disa herë , sidomos në dritën ekstreme të ulët. DxOMark: IPhone 8 Plus është I pajisur me aparatin më të mirë të pajisjeve mobile që ne kemi testuar ndonjëherë. Rezultati i përgjithshëm i tij i DxOMark Mobile prej 94 vendos një rekord të ri, duke mposhtur 90 pikë për të dy Pixel e Google dhe HTC U11, si dhe 92 që i vetmi iPhone 8 i vetëm shënoi.

Comments

comments

Rreth Kl Ma

Gjej gjithashtu

Oppo zyrtarizon modelin F5, sjell kamerën me inteligjencë artificiale

Pas një muaji me reklama dhe promovime, Oppo F5 është bërë zyrtar. Pasuesi i Oppo …