Fillimi / Ndërkombëtare / Botë / Putin dhe Erdogan takohen më 28 shtator në Turqi

Putin dhe Erdogan takohen më 28 shtator në Turqi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, dhe homologu i tij turk, Recep Tayyip Erdogan, janë pajtuar përmes një bisede telefonike për t’u takuar në Ankara më 28 shtator, raporton agjencia ruse e lajmeve, TASS.
“Është vendosur… për të vazhduar me shkëmbimin e opinioneve në agjendën rajonale dhe bilaterale gjatë një takimi punues në Ankara”, ka thënë Kremlini në një komunikatë, përcjell Express.

Dy liderët kanë theksuar se është me rëndësi për t’i bashkërenduar edhe më tej përpjekjet për Sirinë, ku vendosja e katër zonave të de-eskalimit hap rrugë për paqe.

Comments

comments

Rreth KL AL

Gjej gjithashtu

Kina nis trenin e parë të mallrave drejt Sllovakisë

Një tren i ri mallrash do të funksionojnë midis Kinës dhe Sllovakisë. Treni me destinacion …