Fillimi / Fine living / Këshilla / 3 kura natyrale 15 ditore për eleminimin e parazitëve nga zorrët e fëmijëve

3 kura natyrale 15 ditore për eleminimin e parazitëve nga zorrët e fëmijëve

Fëmijët janë më të rrezikuar nga krimbat e zorrëve, të cilat infektojnë organizmin e tyre për shkak të mungesës së higjienës dhe jetesës në kolektiv, si shkolla dhe kopshte. Por veç tyre edhe pjesëtarët e tjerë të familjes rrezikohen të infektohen në masën 75 për qind. Shpesh herë nuk arrihet të kuptohet prezenca e tyre. Ajo shfaqet në fakt me kruajtje në pjesën e poshtme që mund të bëhet më e bezdisshme gjatë natës.

3 trajtimet natyrore

1. Hudhra është një ushqim popullor antiparazitik që mund të ndihmojë në trajtimin e çdo lloji të krimbave të zorrëve. Hudhra e papërpunuar ka aminoacide që përmbajnë squfur, të cilët janë anti-parazitarë natyralë. Plus, vetitë antibakteriale, antifungale dhe antiseptike në ndihmën e hudhërve i mbytin mikrobet në trup. Kështu që ju duhet të hani 3 thelpinj hudhër të papërpunuar në stomak bosh çdo ditë për 1 javë. Kjo është një nga mënyrat më të thjeshta për të hequr qafe të gjitha llojet e krimbave të zorrëve.

2. Përndryshe, mund të valoni dy thelpinj hudhra të grira në një gjysmë filxhan qumështi dhe ta pini atë me stomak bosh. Bëjeni këtë për rreth 1 javë.

3. Një trajtim i pazëvendësueshëm natyror për krimbat është duke konsumuar një lugë gjelle vaj kikiriku çdo ditë me stomak bosh. Bëni këtë ritual në mëngjes për 15 ditë. kidstime.al

Comments

comments

Rreth Kl Ma

Gjej gjithashtu

Problemet me nervin shiatik? Ja disa kura natyrale me rëndësi

Fillimi i vjeshtës është një nga periudhat kur nervi shiatik rikujtohet t’ju sjellë dhimbje. Kjo …