Fillimi / Aktualitet / Politikë / Ambasadorët e Bashkimit Europian zbarkojnë në Dibër, takojnë Kryetarin e Bashkisë

Ambasadorët e Bashkimit Europian zbarkojnë në Dibër, takojnë Kryetarin e Bashkisë

Kanë zbarkuar në bashkinë e Dibrës 18 ambasadorë të vendeve të Bashkimit Europian, të kryesuar nga Romana Vlahutin. Ambasadorët kanë mbërritur mbrëmjen e djeshme, ndërsa në axhendë është takimi me kryetarin e bashkisë, Muharrem Rama dhe punonjësit.

Takimi me kryebashkiakun ka nisur sot në orën 09:30, ndërsa pas njohjes me problemet e zonës dhe vështirësitë do të udhëtojnë për në Kalanë e Dodës, zona më e thellë e Dibrës. Ambasadorët po i zhvillojnë takimet pa praninë e medias.

Comments

comments

Rreth Redaksia

Gjej gjithashtu

Privilegjet, 43 deputetët që futën mallra pa doganë

Të gjithë janë të barabartë para ligjit, por disa janë më të barabartë. Dyzetetre deputetë …