Fillimi / Sport / Casillas në Premierligë

Casillas në Premierligë

Iker Casillas gjatë janarit pritet të transferohet në Premierligë. E ardhmja e portierit spanjoll, Iker Casillas, është larg Portos. Klubi portugez po dëshiron ta largojë në janar ish portierin e Real Madridit për t’iu shmangur dënimit për Fair Play financiar.

Sipas tabloidit britanik, The Sun, interesim për ta transferuar ish portierin e Spanjës kanë shfaaur Liverpool dhe Newcastle, përcjell Express.

Casillas, i cili u transferua në Porto në vitin 2015 nga Real Madrid, ka kontratë deri në verën e vitit 2018.

Comments

comments

Rreth Redaksia

Gjej gjithashtu

Coutinho refuzon skuadrën e madhe evropiane

Philippe Coutinho ka refuzuar transferimin në Paris Saint-Germain. Pas Neymarit dhe Kylian Mbappes, Paris Saint-Germain …