Fillimi / Ndërkombëtare / Europë / Infektoi me HIV 32 femra, e pëson keq i riu italian
Valentino Talluto, HIV positive, man who infected at least 30 women in unprotected sexual relations during the trial at Bunker Room, Rebibbia, Rome, ITALY-25-10-2017, Image: 353937501, License: Rights-managed, Restrictions: UK and ITALY OUT- Fee Payable Upon Reproduction - For queries contact Avalon.red - sales@avalon.red London: +44 (0) 20 7421 6000 Los Angeles: +1 (310) 822 0419 Berlin: +49 (0) 30 76 212 251, Model Release: no, Credit line: Profimedia, UPPA News

Infektoi me HIV 32 femra, e pëson keq i riu italian

Drejtësia italiane ka dënuar me 24 vite burg shtetasi Valentino Talluto, 33 vjeç, të akuzuar për infektimin e 32 grave me HIV. Mediat italiane raportojnë se 33-vjeçari i kishte njohur gratë në chat dhe më pas kishte kryer marrëdhënie seksuale me to, duke i infektuar me HIV.

Ai kishte kryer marrëdhënie të pambrojtura me vajzat, edhe pse i infektuar me virusin e rëndë, duke përdorur justifikime të ndryshme. Autori është dënuar nga Gjykata e Asizit në Romë, pas një seance maratonë që zgjati rreth 11 orë. Mbi 33-vjeçarin rëndon vepra penale e lëndimit të rëndë trupor të femrave.

Talluto-s i atribuohen 57 raste, 32 infeksion direkt me hiv, ndërsa 24 të tjera fatmirësisht nuk ishin kontaminuar, për shkak të përdorimit të antibiotikëve. Nga hetimet doli se djali kishte pasur marrëdhënie seksuale të pambrojtura që nga viti 2006. Ndërkohë, thuhet se mes ‘viktimave’ janë edhe vajza minorene.

Comments

comments

Rreth Redaksia

Gjej gjithashtu

ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në Francë

Shteti Islamik (ISIS) ka thënë sot se sulmuesi i cili kreu sulmin vdekjeprurës me thikë …