Fillimi / Ndërkombëtare / Botë / Kina nis trenin e parë të mallrave drejt Sllovakisë

Kina nis trenin e parë të mallrave drejt Sllovakisë

Një tren i ri mallrash do të funksionojnë midis Kinës dhe Sllovakisë. Treni me destinacion Bratislavën, u nis të premten nga Daliani i Kinës me 41 kontejnerë.
Li Meng, zëvendës menaxheri i një firme logjistike të provincës Liaoning, thotë se shërbimi i ri do të jetë më efikas për transportin me Europën Qendrore sesa linja ekzistuese që kalon përmes Bjellorusisë dhe Polonisë.

Daliani shërben gjithashtu si terminali lindor i trenave të mallrave të katër linjave të tjera Europiane.
Rreth 23 mijë kontenierë janë transportuar nga Daliani në Europë gjatë tre tremujorëve të parë të këtij viti.

Comments

comments

Rreth Redaksia

Gjej gjithashtu

Uashingtoni sanksionon 39 kompani ruse të armatimeve

SHBA publikoi të premten një listë prej 39 kompanish ruse të armatimeve që i është …