Fillimi / Ndërkombëtare / Botë / Presidenti i Katalonjës mund të arrestohet të hënën
Current mayor of Gerona and candidate for the Catalan Government's presidency Carles Puigdemont speaks during an investiture debate for the Catalan Government's presidency, at the Parliament of Catalonia in Barcelona on January 10, 2016. Carles Puigdemont, the man who has been chosen to lead Catalonia to independence from Spain, called today for the secession process to start in a speech to the wealthy region's parliament. AFP PHOTO/ LLUIS GENE / AFP / LLUIS GENE (Photo credit should read LLUIS GENE/AFP/Getty Images)

Presidenti i Katalonjës mund të arrestohet të hënën

Presidenti i Katalonjës Carles Puigdemont mund të arrestohet të hënën. Lajmi është publikuar nga e përditshmja katalanase ‘Ara’.

Prokuroria spanjolle të hënën do të zyrtarizojë akuzat të hënën e ardhshme kundër tij dhe qeverisë katalanse për rebelim.

Puidgemont dhe ministrat e tij u shkarkuan nga postet të premten me vendim të qeverisë spanjolle.

Comments

comments

Rreth Redaksia

Gjej gjithashtu

Uashingtoni sanksionon 39 kompani ruse të armatimeve

SHBA publikoi të premten një listë prej 39 kompanish ruse të armatimeve që i është …