Fillimi / Aktualitet / Politikë / RAMA: Ja rruga e re që shpëton veshkat dhe sytë e vlonjatëve (FOTO)

RAMA: Ja rruga e re që shpëton veshkat dhe sytë e vlonjatëve (FOTO)

Këtë herë kreu i qeverisë ka zgjedhur foto nga rruga e Pyllit të sodës, që sipas vlonjatëve njihet si ‘rruga e veshkave dhe syve’. Mes të tjerash Rama theksoi se po vijon projekti i transformimit të kësaj zone në një hapësirë të re turistike.

MESAZHI I RAMËS
MIRËMËNGJES 😀
dhe ju uroj një ditë të mbarë me këto foto nga Rruga e Pyllit të Sodës në Vlorë, ose siç u pagëzua nga vlonjatët në vite, rruga e veshkave dhe syve për shkak të gropave të pafundme e të errësirës që shpon sytë, e cila sot po rindërtohet jo vetëm për të shpëtuar veshkat e sytë e vlonjatëve, po edhe për të vijuar projektin e transformimit të asaj zone në një hapësirë të re turistike ku do të zgjatet edhe pjesa perëndimore e Lungomares🌹

Comments

comments

Rreth Redaksia

Gjej gjithashtu

Privilegjet, 43 deputetët që futën mallra pa doganë

Të gjithë janë të barabartë para ligjit, por disa janë më të barabartë. Dyzetetre deputetë …