Fillimi / Kl Ma

Kl Ma

Dhunë në familje vetëm për lekë

Një 39 vjeçar ka rënë në pranga të policisë pasi ka ushtruar dhunë në familje. Policia e Tiranës njofton se ngjarja ka ndodhur në Tiranë, ku një person pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes i ka marrë me forcë kësaj të fundit edhe një shumë lekësh. Shërbimet e policisë të …

Lexo më shumë »

Vendi ku iu bën milioner në pak kohē

A e dini se është një vend ku vetëm nëse qëndroni një vit duke punuar mund të bëheni milioner? Bëhet fjalë për Norvegjinë, ku pak kohe me pare banka qendrore norvegjeze, e ngarkuar me menaxhimin e fondit, njoftoi: Fondi sovran i Norvegjisë, më i madhi në botë, arriti sot për …

Lexo më shumë »

Ja shenjat e fundit tē botës

Në një periudhë kohore të shkurtër, bota është përballur me një seri katastrofash natyrore, siç janë uraganet e fuqishme që goditën SHBA-të dhe Amerikën Qendrore, disa cuname të vegjël që i pasuan ata, si dhe dy tërmete të fuqishme që ranë gjatë dy javëve të fundit në Meksikë Disa besimtarë …

Lexo më shumë »

Administrata Trump shfuqizon planin e Obamas për klimën

Administrata Trump do të shfuqizojë planin e ish-presidenti amerikan, Barack Obama për klimën, njofoi sot kreu i Agjencië amerikane për Mbrojtjen e Mjedisit, Scott Pruitt. “Nesër në Uashington, do të nënshkruaj një projektligj për shfuqizimin e të ashtuquajturit Clean Power Plan të administratës së mëparshme”, theksoi Pruitt në një fjalim …

Lexo më shumë »

Shpërthen Galaxy Note 7 i parë

Samsung arriti sukses në rikthimin në treg pas një fiasko me telefonat shpërthyes Galaxy Note7 vitin e kaluar dhe rritjen e të ardhurave deri në 9 për qind!, transmeton Indeksonline. Në 2016, Samsung shpërtheu gjithandej nëpër botë. Një nga prodhuesit më të madh të telefonave celularë në botë ka kaluar …

Lexo më shumë »

Horoskopi, e Martë 10 Tetor 2017

Dashi  Jeta juaj në çift do jetë shumë e qetë gjatë kësaj dite. Do rivendosni bashkëpunimin dhe gëzimi do iu pushtojë. Për beqarët do favorizohen dashuritë platonike, por jo ato reale. Prisni edhe pak për të bërë për vete atë që doni. Në planin financiar do keni probleme. Tregohuni të …

Lexo më shumë »