Fillimi / Aktualitet

Aktualitet

Vjen sot në Tiranë eurodeputeti Knut Fleckenstein

knut-fleckenstein-11424_1487575030-2970534

Mbërrin sot në Shqipëri, në një vizitë tre ditore, raportuesi për Shqipërinë në PE, Knut Fleckenstein, i cili ka qenë i angazhuar në situata krize të tilla politike në vendin tonë. Vizita e Fleckenstein përkon edhe me zhvillimet e fundit politike në vend, siç është edhe protesta e PD, ku …

Lexo më shumë »

Veseli, vizitë zyrtare në Shqipëri

kadri-veseli-ibna_1487497089-7496578

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli nis të hënën një vizitë dyditore në Shqipëri. Siç njoftohet nga zyra për media e Kuvendit të Kosovës, gjatë vizitës kryeparlamentari Veseli do të pritet në takime të veçanta nga udhëheqësit më të lartë të institucioneve shtetërore, presidenti Bujar Nishani, kryeparlamentari Ilir Meta dhe …

Lexo më shumë »

Bushati: Shqiptarët në Maqedoni, faktor përcaktues për stabilitetin

bushati

Ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka deklaruar sot se shqiptarët në Maqedoni, si një popullsi shtet-formuese janë qartazi faktor përcaktues për stabilitetin demokratik dhe ardhmërinë euro-atlantike të Maqedonisë. Deklarata e shefit të diplomacisë së Shqipërisë ka ardhur gjatë një fjalimi të mbajtur në Universitetin “Luigj Gurakuqi” …

Lexo më shumë »

Berisha kërkesë zyrtare Metës: Ndahu nga Rama

BErisha-sot

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka bërë një ftesë kryetarit të LSI-së dhe partisë së tij që të largohet nga PS-ja dhe të krijojë me opozitën qeveri teknike. “Ky është moment kritik për çdo forcë politike. Çdo forcë politike që nuk ka humbur prekjen, lidhjen me qytetarët, është e ftuar të …

Lexo më shumë »