Fillimi / Aktualitet / Bota shqiptare

Bota shqiptare

Arsyet pse ndahen çiftet shqiptare

Shpeshherë dashuria ndalet në gjysmë si pasojë e ndonjë gabimi të njërit partner apo konflikteve me njëri-tjetrin. Edhe pse çiftet thonë se ai/ajo që dashuron edhe fal duket që kjo nuk është plotësisht e vërtetë pasi që në shoqërinë shqiptare disa gjëra janë të pafalshme. Kjo është lista e disa …

Lexo më shumë »

Kërcënonte me mesazhe në facebook Rudina Magjistarin, ja vendimi i gjykatës për Vjolën

Gjykata e Tiranës ka përfunduar gjykimin ndaj një 37-vjeçareje të akuzuar për “përndjekjen” e moderatores së njohur televizive, Rudina Magjistari. E pandehura Vjola S. ishte bërë shqetësim për prezantuesen gjatë 2014-2015, pasi për 10 muaj me radhë i ka dërguar mesazhe fyese, denigruese dhe kërcënuese në “Facebook”. Qindra SMS-të e …

Lexo më shumë »