Fillimi / Aktualitet / Kronikë

Kronikë

Sekuestrohen mijëra euro pasuri, 22 vjeçari vlonjat i kishte përfituar në mënyrë të paligjshme

Policia e Vlorës ka sekuestruar vlera monetare prej 44.900 Euro dhe 9900 USD, të cilat dyshohet se janë përfituar në mënyrë të paligjshme. Në kuadër të Plan Operacionit ”Vjeshtë 2017”, lidhur me sekuestrimin e aseteve të cilat rezultojnë të përfituara në mënyrë të paligjshme, Policia Vlorë ka bërë të mundur sekuestrimin …

Lexo më shumë »

Përgjimet/ Moisi Habilaj iu mburrej italianëve: Policët i kemi tanët, e patë si kaloi furgoni? Por mund të ketë dhe ndonjë bastard…

Moisi Habilaj, kushëri i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahirit, kishte njerëzit e tij edhe në “sallën e radarëve në Durres”. Në vend që të informohej policia për mbërritjen e gomoneve me drogë, radarët shërbenin për të udhëzuar trafikantët që vinin të ngarkoheshin me kanabis në brigjet shqiptare. Kështu thotë Moisi …

Lexo më shumë »