Fillimi / Aktualitet / Politikë

Politikë

Basha falenderon punonjësit e policisë (VIDEO)

Basha pasuria

Që nga përfundimi i protestës, qytetarë të shumtë janë vendosur në çadrën e madhe të ngritur para Kryeministrisë në mbështetje të opozitës në kauzën e tyre për largimin e qeverisë aktuale dhe krijimin e një qeverie teknike, e cila do çojë vendin në zgjedhje të lira e të ndershme. Vendimi …

Lexo më shumë »

Fatos Nano pjesë e LIBRA? Ja si përgjigjet Ben Blushi

Blushi dhe Nano

Deputeti dhe njëherësh kryetari i LIBRA-s Ben Blushi ka sqaruar sot për publikun programin e partisë që ai drejton, kur na ndajnë pak muaj nga zgjedhjet parlamentare të 18 Qershorit. Nga studion e emisionit “Opinion” Blushi u pyet lidhur edhe me një angazhim të ish-Kryeministrit Fatos Nano në partinë LIBRA. …

Lexo më shumë »

Berisha sulmon Rexhep Qosen: Promovon projektet e Beogradit

BErisha-sot

Sali Berisha ka sulmuar akademikun e njohur Rexhep Qosen për deklaratën e bërë prej tij, ku kërkonte shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe Serbisë. Sipas Berishës, kjo deklaratë e Qoses është porositur nga kryeministri Edi Rama, ndërsa projektin e shkëmbit të terrioreve e konsideron si projekt të Serbisë. Reagimi i Berishës: …

Lexo më shumë »