Fillimi / Breaking News

Breaking News

Fotolajm/ Përplasen 4 makina në Laprakë

Katër automjete janë përplasur në zonën e Laprakës mesditën e së hënës, fatmirësisht pa shkaktuar të lënduar. Siç shihet edhe nga foto më poshtë, në aksident janë përfshirë mjetet me targa AA 716 KH, Kia AA 478 DD, Reno AA 907 SB dhe një Opel me targe AA 678 MR.

Lexo më shumë »

Merkel në kërkim të partnerëve të koalicionit

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, është në kërkim të partnerëve të mundshëm të koalicionit, një ditë pasi blloku i saj demokristian shënoi mbështetje më të dobët sesa pritej në zgjedhjet kombëtare. Votimet po ashtu sollën në Parlament partinë anti-islamike të ekstremit të djathtë, Alternativa pë Gjermaninë – për herë të parë …

Lexo më shumë »