Fillimi / Inovacion

Inovacion

Prezantohet Mitsubishi e-Evolution

Pas një fushate të shkurtër publicitare, Mitsubishi ka zbuluar konceptin e ri të SUV-it në Panairin e Tokios. Makina quhet e-Evolution dhe është krejtësisht elektrike, duke njoftuar në këtë mënyrë të ardhmen aventureske të markës. Mitsubishi thotë se sasia e mjetit shpreh “gatishmërinë për t’u kapur pas tokës me të …

Lexo më shumë »

eBay mundëson gjetjen e produkteve përmes fotove

eBay ka prezantuar opsionin e ri me qëllim që konsumatorët të gjejnë më lehtë produktet në të. Opsioni “Find It On eBay” është lansuar në Android dhe iOS dhe ua mundëson klientëve që përmes fotove të gjejnë produktet, për të cilat janë të interesuar. Përdoruesit tani mund të ngarkojnë një …

Lexo më shumë »

Shpërthen Galaxy Note 7 i parë

Samsung arriti sukses në rikthimin në treg pas një fiasko me telefonat shpërthyes Galaxy Note7 vitin e kaluar dhe rritjen e të ardhurave deri në 9 për qind!, transmeton Indeksonline. Në 2016, Samsung shpërtheu gjithandej nëpër botë. Një nga prodhuesit më të madh të telefonave celularë në botë ka kaluar …

Lexo më shumë »

Facebook Messenger sjell ndryshimin e madh

Ekziston një version i fshehur dhe më i mirë i Facebook Messenger – dhe do të doni që të filloni ta përdorni menjëherë. Facebook e ka bërë aplikacionin e tij Messenger Lite në dispozicion për më shumë vende, duke ua mundësuar të gjithëve që ta përdorin një version më të …

Lexo më shumë »

Prezantohet zyrtarisht BlackBerry Motion [Foto]

Prej mëse 12 muajsh BlackBerry është shkëputuar nga prodhimi i harduerit për tu fokusuar vetëm në siguri dhe softuerë biznesi. Telefoni i dytë BlackBerry nën hijen e TCL i pajisur vetëm me ekran me prekje, BlackBerry Motion, debutoi ditën e sotme në shfaqjen elektronike të Dubai dy ditë pasi insajderi …

Lexo më shumë »

Bateria që karikohet për pak sekonda

Një lloj i ri baterie mund të ndihmojë përdoruesit e saj që të mos humbasin kohë për t’i karikuar ato. “Zap&Go” thotë se ka ndërtuar një bateri me karbon dhe jone, që karikohet për çështje sekondash falë super-kapaciteteve që ka. Versioni fillestar i prezantuar nga ky start-up britanik nuk është …

Lexo më shumë »

Një robot për të kënduar ninullat

E vendosur në qendër të kritikave nga aktivistët, kompania Mattel është tërhequr nga ideja e prodhimit dhe hedhjes në treg të një “kujdestareje fëmijësh” inteligjent. Bëhet fjalë për një pajisje hi-tech e aftë të dallojë gjendjen e fëmijës dhe të reagojë sipas situatave të përshtatshme. Kështu, nëse foshnja qan, atëherë …

Lexo më shumë »

Renault me 21 modele të reja deri më 2022

Renault ka prezantuar planin strategjik “Drive the Future” që do të zgjasë deri më 2022. Harta e planifikimit tregon se brendet e kompanisë franceze, përfshirë Renaultin, Dacian dhe Alpine, do të prezantojnë 21 vetura të reja në gjashtë vjetët e ardhshme. Aty përfshihet edhe një linjë e veturave elektrike dhe …

Lexo më shumë »