Fillimi / Intervista

Intervista

Hashim Thaçi: Ideja e “Shqipërisë së Madhe” vjen nga Beogradi

Gazeta e përditshme austriake “Salzburger Nachrichten” ka zhvilluar një intervistë me presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, cili ditë më parë zhvilloi një vizitë zyrtare në Austri. Në këtë intervistë, presidenti Thaçi flet për takimin e tij me presidentin austriak, Van der Bellen, për marrëdhëniet bilaterale ndërmjet dy shteteve, …

Lexo më shumë »

Analiza e Aleksandër Çipës për paktin Rama-Basha dhe një konstatim: Dritan Demiraj, si Belul Çelo…

Nga Alba Skëndaj Aleksandër Çipa i shikon të ashtuquajturët ministra teknikë të PD-së jo vetëm si influencë e ish-Kryeministrit Sali Berisha, por duke analizuar lëvizjet e fundit në politikë thekson se 25 qershori do t’i japë fund të ashtuquajturës “trini politike” në vend; e cila duket se po instalohej si një …

Lexo më shumë »

INTERVISTA/ Rrëfehet djali i Servet Pëllumbit, ja çfarë i tha Rama babait tim, pse lashë biznesin për të kandiduar si deputet i PS-së

Arben Pëllumbi është kandidati i 18-të në listën e kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste për qarkun e Tiranës. Njëherësh ai është edhe djali i profesorit socialist, Servet Pëllumbi, njërit prej themeluesve të PS-së. Arben Pëllumbi ka vendosur që prej fillimit të 2017, pas një “bisede shoqërore” me kryeministrin Edi …

Lexo më shumë »