Fillimi / Kryesore

Kryesore

Shërbimi sekret rus ngre alarmin: Amerikanët po zhvillojnë një operacion të madh në Ballkan!

Në dhomën e lartë të parlamentit rus është zhvilluar mbledhja e komisioni për mbrojtjen e sovranitetit kombëtar. “Pas çdo ndërhyrje në punët e brendshme të Rusisë qëndrojnë shërbimet sekrete të vendeve të huaja”, tha gjenerallejtënanti i Shërbimit të kundërzbulimit të Rusisë (SVR) Leonid Reshetnikov, transmeton Kosova Info. Këtë e tha në Këshillin …

Lexo më shumë »

Plagosja e mistershme e aktorit shqiptar që gënjeu policinë

26-vjeçari qe mbeti i plagosur mbrëmjen e djeshme, pasi u qëllua me armë në afërsi të gjimnazit “Partizani”, në Tiranë nuk ka dashur të tregoje emrin e vërtete ne spital. Ngjarja ndodhi rreth orës 21:10, në rrugën “4 Dëshmorët”, ku kalimtarët gjetën të gjakosur të riun dhe menjëherë lajmëruan Policinë. …

Lexo më shumë »

Bamir Topi ironizon Berishën: Ja pra që u folka edhe me heshtje. Meta- Rama, priten duele si unë me Berishën

Ish-presidenti i Republikës dhe ish-nënkryetari i Partisë Demokratike Bamir Topi shpërthen ndaj situatës që po kalon Partia Demokratike duke deklaruar se ajo gjendet në një fazë të degradimit të vazhdueshëm të saj. I ftuar në emsionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku, kryetari i FRD tha se situata …

Lexo më shumë »