Fillimi / Lifestyle

Lifestyle

Ja pse Trump e përdor Twitter-in

trump-twitter

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, i cili nesër inaugurohet në Shtëpinë e Bardhë, thotë se do të vazhdoj të postoj në rrjetin Twitter për të bërë shpallje zyrtare dhe komente personale, pasi ai nuk u beson organizatave të lajmeve për transmetim të mesazhit të tij. “Shikoni, mua nuk më …

Lexo më shumë »

5 gjërat që duhet t’i provoni patjetër në seks

seksi_1484690513-8657808

Në një marrëdhenie mes një mashkulli dhe një femre, sekse është një ndër faktorët kryesorë, pasi vetë marrëdhënia është ndërtuar në bazë të tërheqjes dhe simpatisë fizike. Disa persona e shohin seksin si formë e shprehjes së një lidhjeje që para kontaktit të parë seksual, lidhje e cila quhet dashuri. …

Lexo më shumë »

Fjolla Morina shkëlqen edhe pa grim (Foto)

Fjollaqen-kryes

Duke marrë parasysh temperaturat e ulëta dhe acarin që po mbretëron në vendin tonë së fundmi, ajo ka ikur nga një situatë e tillë. Në llogarinë e saj hedh fotografi të ndryshme, duke treguar çdo detaj nga pushimet. Por, nuk është hera e parë që Fjolla në publik paraqitet pa …

Lexo më shumë »

Kida, foto të ndryshme, me të njejtat rroba

oo_1484834418-4850786

Orhidea Latifi-Kida ka treguar se di të jetë me shumë stil përderisa ka mbushur gjithë profilin e saj në Instagram me fotografi të shkëputura nga fotosesioni i fundit. Por si duket kjo e fundit është aq e dhënë pas disa rrobave në këtë fotosesion sa nuk ndalon së publikuar fotografi …

Lexo më shumë »

Ju prezantojmë hotelin më të vjetër në botë (Foto)

ehbj7ccl

Hoteli më i vjetër në botë ndodhet në fshatin Haiakava, në Japoni. Quhet “Nishijama Onsen Keiunkan” dhe është ndërtuar në vitin 705 pas Krishtit. Restoranti i këtij hoteli ofron një menu të pasur me ushqim tradicional vendas. Përbëhet nga 35 dhoma, të cilat janë mobiluar sipas stilit tipik japonez, por …

Lexo më shumë »

Publikohen foto ku Kim nuk duket aspak seksi

3c45035c00000578-4136182-image-a-15-1484828859357_1484832397-1270899

Kim Kardashian do të ketë realizuar miliona fotosesione deri më tani. Disa nga to ajo i ka publikuar edhe vetë, cofshin fotografi më personale apo edhe imazhe reklamuese për ndonjë kompani. Por seanca fotografike e fundit e shfaqë një Kim Kardashian ndryshe prej asaj që jemi mësuar ta shohim tani. …

Lexo më shumë »