Fillimi / Modë

Modë

Kambalet rikthehen në modë

Teksa tashmë i kemi thënë lamturmirë shapkave të verës, nuk do të thotë që të mos rikthehemi tek këpucët e rehatshme. Këmbët mund të marrin frymë edhe në vjeshtë, dhe kjo pasi këpuca më trendi e sezonit nuk është ajo taka e parehatshme, por janë pikërisht këpucët e stilit ushtarak …

Lexo më shumë »

Nuk është e lejuar të vishni me fustanin e kuq

Të gjitha damat me stil e dinë këtë! Shumica e vajzave zgjedhin fustan të kuq! Edhe pse fustanet e kuqe nuk dalin nga moda dhe gjithmonë paraqesin feminitetin, fuqinë dhe glamurin, vërtet është lehtë, për shkak të gabimeve të vogla stilistike, që plotësisht të prishni përshtypjen të cilën dëshironi ta …

Lexo më shumë »

Si të mobilojmë shtëpinë me stil minimalist

Të pëlqen arredimi i veriut të Evropës ? Zbulo me ne si mund ta sjellësh brënda mureve të shtëpisë tënde. E bardha është ngjyra kryesore e design-it skandinav, në një zonë gjeografike ku orët e dritës janë shumë të pakta, e bardha është një zgjidhje gati e detyruar. Në të …

Lexo më shumë »

Shtoni këto kombinime për veshjet e juaja të vjeshtës

Që të kuptohemi: të gjithë nga ne pëlqejmë këto raste të veçanta, por ajo që na prish disponimin çdoherë është se çfarë të veshim! Ajo që zakonisht na pengon që të mendojmë në mënyrë kreative për veshjen tonë është se duhet të presim gjithnjë diçka të veçantë nga vetja. Por, …

Lexo më shumë »

Ngjyra e thonjve më shik për këtë vjeshtë! [Foto]

Jemi në stinën që duhet të tregoni sa më shumë kujdes me duart e t’i keni gjithmonë të kuruara! Kur të vijë momenti i shumëpritur që ju duhet të ndryshoni ngjyrën e thonjve, për këtë vjeshtë përgjigja është e kuqe! Me ngjyrën e kuqe do të jeni gjithmonë të pagabueshme! …

Lexo më shumë »