Fillimi / Sport

Sport

Barcelonës i mungon edhe një yll ndaj Bilbaos

Javier Mascherano do të mungoj në ndeshje ndaj Athletic Bilbaos. Athletic Bilbao dhe Barcelona do të përballen sonte, nga ora 20:45, në kuadër të xhiros së dhjetë të La Ligës. E përditshmja sportive katallane, Mundo Deportivo, ka zbuluar se në këtë takim Barcelona do të jetë pa Javier Mascheranon, i …

Lexo më shumë »

Shaqiri gëzon Stoke Cityn

Watford dhe Stoke City do të përballen sot, nga ora 16:00, në kuadër të xhiros së dhjetë të Premierligës. Tabloidi britanik, The Guardian, ka publikuar formacionet e mundshme të të dy skuadrave, përcjell Express. Për stoke Cityn nga minuta e parë pritet të luajë ylli kosovar, Xherdan Shaqiri. Ky i …

Lexo më shumë »

Juventus do të luajë me fanellë speciale ndaj Beneventos

Juventus feston 120 vjetorin e themelimit të klubit me fanella speciale. Skuadra e Juventusit, për nderë të 120 vjetorit të klubit, ndaj skuadrës së Beneventos do të luajë me fanellë të veçantë. 120 vite histori Bianconerët do t’i festojnë të dielën, me 5 nëntor, në përballjen ndaj Beneventos, takim në …

Lexo më shumë »

Casillas në Premierligë

Iker Casillas gjatë janarit pritet të transferohet në Premierligë. E ardhmja e portierit spanjoll, Iker Casillas, është larg Portos. Klubi portugez po dëshiron ta largojë në janar ish portierin e Real Madridit për t’iu shmangur dënimit për Fair Play financiar. Sipas tabloidit britanik, The Sun, interesim për ta transferuar ish …

Lexo më shumë »

Coutinho refuzon skuadrën e madhe evropiane

Philippe Coutinho ka refuzuar transferimin në Paris Saint-Germain. Pas Neymarit dhe Kylian Mbappes, Paris Saint-Germain po synon që në Paris ta sjell edhe yllin e Liverpoolit, Philippe Coutinho. Por, sipas të përditshmes sportive katallane, Sport, Coutinho ka refuzuar mundësinë për t’u bashkuar me Paris Saint-Germain në janar, përcjell Express. Përfaqësuesit …

Lexo më shumë »

Barcelona me gjashtë mungesa ndaj Athletic Bilbaos

Athletic Bilbao dhe Barcelona do të përballen sonte, nga ora 20:45, në kuadër të xhiros së dhjetë të La Ligës. E përditshmja sportive katallane, Mundo Deportivo, ka publikuar formacionet e mundshme të të dy skuadrave. Barcelona në këtë ndeshje do të jetë pa gjatë lojtarë: Andres Iniestan, Thomas Vermalenin, Ousmane …

Lexo më shumë »

Milan – Juventus, formacionet

Milan dhe Juventus do të përballen sonte nga ora 18:00, në San Siro, në kuadër të xhiros së dhjetë të Serie A. E përditshmja sportive italiane, Gazzetta dello Sport, ka publikuar formacionet e mundshme të të dy skuadrave. Në këtë takim Rossonerët do të jenë pa kapitenin, Leonardo Bonucci, i …

Lexo më shumë »

Manchester United – Totteham, formacioni i derbit

Manchester United dhe Totteham do të përballen sot, nga ora 13:30, në Old Trafford, në kuadër të xhiros së dhjetë të Premierligës. Tabloidi britanik, The Guardian, ka publikuar formacionet e mundshme të dy skuadrave, përcjell Express. Në këtë takim “Djajve të Kuq” do t’iu mungojnë: Bailly, Rojo, Carrick, Fellaini,  Pogba …

Lexo më shumë »